Čína biocíd registrácie

Čína biocíd registrácie
Podrobnosti o produkte

Pochopenie Číne dezinfekcie a nariadenia

Výrazne v roku 2014 prepracovalo Čína nariadenia na dezinfekčné prípravky.

Od 2014, dezinfekčné prípravky (pozri #39; Zoznam dezinfekčných výrobkov #39;) sú rozdelené do 2 katalógy: nové dezinfekčné prípravky (N-DP). a non - nové dezinfekčné prípravky (NN-DP).

Nové dezinfekčné prípravky (N-DP)

N-DP označovať dezinfekčného prostriedku a dezinfekcie prístrojov (dezinfekčné zariadenie), ktoré sú vyrobené pomocou nový materiál, nové technológie a nový princíp sterilizácie.

Nové materiály nájdete materiály, ktoré sú pokryté #39; Aktívna zložka zoznamu dezinfekčný prostriedok #39; s surovín #39; materiálov s účinnosť dezinfekcie/antiseptické postupy uvedené Čína liekopisu, alebo iných v súčasnosti účinné Čína hygienické normy/súbory.

Nová technológia sa vzťahuje na výrobné a spracovateľské technológie, prostredníctvom ktorých zmeny výrobnej technológie parametre alebo procesu toku za následok účinnosť, bezpečnosť a okolnosť prispôsobivosť dezinfekčný prostriedok / dezinfekčná technika sú rovnaké alebo lepšie ako konvenčné.

Nový princíp sterilizácie sa vzťahuje na toto nevzťahuje zoznam dezinfekcia faktor a ich príslušné prístroje, zoznam ukazovateľov.

Zoznam aktívnych zložiek, zoznam dezinfekcia faktor a ich zodpovedajúce dezinfekčné zariadenie a zoznam ukazovateľov boli uverejnené na 20 decembra 2013.

N-DP vyhodnotí a schválený ústredným orgánom Číne (China National Health a plánovanie rodiny Komisia, N-HFPC). Hodnotenie a schvaľovací proces trvá zvyčajne dlhšie ako 3 mesiace, s výnimkou času potrebného na testy. Schválenie je platné na 4 roky.

Potom N-DP je schválený a schválenie je zverejnená, potom bude riadiť ako NN-DP.

non - nové dezinfekčné prípravky (NN-DP)
NN-DP odkazuje dezinfekčná technika a dezinfekciu prístrojov, ktoré nie sú N-DP a označovať sanitárne výrobky.
NN-DP sú. klasifikované ako kategória #39; Vysoké riziko NN-DP #39; Kategória II #39; Stredné riziko NN-DP #39; a Kategória III #39; Nízke riziko NN-DP #39;.

Kategória I obsahuje vysokú úroveň dezinfekčné prostriedky (glutaraldehyd, Orto-phthalaldehyde, kyselina peroctová, peroxid vodíka, oxid chloričitý, chlór dezinfekčné, atď) a dezinfekčná technika (glutaraldehyd dezinfekcia kabinetu, elektrolýza-oxidačné Vodné generátor, Endoskopické, čistiace, dezinfekčné prostriedky, ventilátor hadice dezinfekčné zariadenie, anestézia stroj potrubia dezinfekčné zariadenie, dezinfekčné zariadenie dialyzátora.). sterilant (glutaraldehyd, kyselina peroctová, peroxid vodíka, oxid chloričitý, chlór dezinfekčné, atď) a sterilizátor (nízkoteplotné peroxid vodíka plynu plazmy sterilizátor, nízkoteplotné formaldehyd parný sterilizátor, etylén oxid sterilizátor, suché teplo sterilizátor, dezinfekčné zariadenie mikrovlnná zubná vŕtačka, sterilizácia Endoskopický prístroj, atď.). pleť dezinfekčné prostriedky (kože dezinfekčné prostriedky s, ako hlavných zložiek alkoholy ako etanol, izopropanol, guanidín napríklad chlórhexidínu; jódu Ed jódu tinktúra, iodophor fenoly ako chloroxylenol, Triklosan, atď) a sliznice dezinfekčné prostriedky (s hlavné zložky chlorhexidinedigluconate, iodophor, Triklosan, atď.). biologických ukazovateľov (napr pod tlakom parnej sterilizácie, etylén oxid biologických sterilizácia ukazovateľov, peroxid vodíka nízkoteplotné plynové plazmy, ionizujúce žiarenie, sterilizačného procesu challenge prístroja FCD, atď.). chemické ukazovatele (trieda 4/5/6 pod tlakom a pary sterilizácia chemického indikátora karty, karty inštrukcie balíka, sterilizačný účinok ukazovatele pod tlakom a pary, etylénoxid, nízka teplota pary formaldehydu, plazmová obrazovka peroxid vodíka, ionizujúce žiarenie atď.).

Kategória II zahŕňa dezinfekčné prostriedky nepatria do kategórie I a iné dezinfekčná technika napr lekársky prístroj čistenie a dezinfekciu stroje, stroj dezinfekcia riadu, riad dezinfekcia kabinetu, atď...

Kategória III zahŕňa sanitárne výrobky (okrem bacteriostasis látok, antibiotík) napr hygienické obrúsky, roztoky na kontaktné šošovky starostlivosti, sanltary uterák, atď...

Pre kategóriu I a II NN-DP, niektoré testy musia byť vykonané, potom #39; Hygiena a bezpenosti #39; sa uskutoční predtým, ako sa tieto produkty uvádzajú na trh. Oznámenie s testom správy, hodnotiace správy a iných materiálov sa nahlásia samospráva Čína (L-HFPC). L-HFPC bude formalita vyhodnotenie oznamovaciu technickú dokumentáciu, a vystavíme voucher Ak nájde formalita Hodnotenie žiadne závady.

#39; Hygiena a bezpenosti #39; a oznámenie poukážky sú platné za 4 roky pre kategórie I NN-DP. Kľúčový test predmety, hygieny a bezpečnosti a oznámenia kategórie I NN-DP musí byť opätovne vykonaná pred uplynutím lehoty.
#39; Hygiena a bezpenosti #39; a oznámenie poukážky sú platné bez časového obmedzenia pre kategóriu II NN-DP.

Pre kategóriu 1 a II NN-DP, niektoré kľúčový test položky opätovne vykoná ak nastanú nejaké zmeny na výrobku, napríklad miesto výroby sa zmení, atď...

Pre kategóriu III NN-DP, #39; Hygiena a bezpenosti #39; a oznámenia nie sú potrebné, hoci majú spĺňať príbuzných hygienických a kvalitatívnych štandardov.

Žiadateľ o registráciu:
Dezinfekčných výrobkov výrobcovia mimo Čínu vymenuje zástupcu v Číne vykonať registráciu spoločne. Zástupca čínskych má právnu zodpovednosť.

Zhrnutie:
Graf 1 nižšie ilustruje katalógy a rôzne druhy Čína dezinfekčné prípravky.

Graf 1

Graf 2 nižšie ilustruje riadenie NN-DP v Číne.

Graf 2

Doplnok: China zoznam produktov dezinfekcie
1 dezinfekčný prostriedok
1.1for dezinfekciu a sterilizáciu zdravotníckeho materiálu
1.2for dezinfekcia kože a sliznice
1.3for Riad dezinfekcia
1.4for ovocie, zelenina dezinfekcia
1.5for dezinfekcia vody
1.6for na dezinfekciu prostredia
1.7for povrchová dezinfekcia
1.8for air dezinfekcia
1.9for dezinfekciu feculence napr výlučkov, sekrét
1.10for ručné dezinfekcia
2 dezinfekčné prístroje (dezinfekčné zariadenie)
2.1disinfection prístroje
(1) pre dezinfekciu a sterilizáciu zdravotníckeho materiálu a zdravotníckych zariadení
(2) na dezinfekciu riadu
(3) pre dezinfekciu vzduchu
4) na dezinfekciu vody
(5) pre povrchová dezinfekcia
2.2biological ukazovatele
1). pod tlakom a pary sterilizačný účinok
2). pre etylén oxid sterilizačný účinok
3). pre UV dezinfekcia účinok
4). pre formaldehyd sterilizačný účinok
5). ionizujúce žiarenie sterilizačný účinok
2.3chemical ukazovatele
1). pod tlakom a pary sterilizačný účinok
2). pre etylén oxid sterilizačný účinok
3). pre UV dezinfekcia účinok
4). suché teplo sterilizačný účinok
5). ionizujúce žiarenie sterilizačný účinok
6). na meranie koncentrácie chemických dezinfekčných prostriedkov
2.4Sterilization balíka
1). pre sterilizácie parou pod tlakom
2). pre etylén oxid sterilizácie
3). formaldehyd sterilizácie
2.5Others
1). indikátor a balík pre nízkoteplotné peroxidu plynov plazmy sterilizátor
3 sanitárne výrobky
3.1women #39; s menštruačné hygienické výrobky
1). hygienické obrúsky (papierové, pásky)
2). menštruačné vložky
3). tampón (postavený trieska)
3.2excrement výrobky pre osobnú hygienu
1). pánty-tvaru plienky
2). plienky (podložky, papier)
3). prebaľovacia podložka
3.3skin a sliznice zdravotníckych potrieb
1). obrúsky (papierové)
2). hygienické obrúsky (papierové)
3). bacteriostasis/antibakteriálny krém (okrem čapíky, mydlá)
3.4contact objektív starostlivosť o výrobky
1). riešenie starostlivosti o kontaktné šošovky
2). kontaktné šošovky úložné riešenie
3). contact lens cleaner
3.5other jednorazové hygienické výrobky
1). hodvábny papier (papier)
2). hygienické obrúsky (prúty, kocka, guľa)
3). vatové vankúšiky (papierovou utierkou)
4). rukavice, konček prsta
5). Papierový Riad


Randis Chemwise je úspešný agent, ktorý sa špecializuje na ponuku profesionálnych poradenských služieb Čína biocíd registrácie. Sme vybavení skupina kvalifikovaných Čína biocíd registráciu konzultant a profesionálne vedenie tímu k vašim službám. Mali môže byť potrebné náš servis, zavolajte nám!

Vyšetrovanie