Kontaktné materiály pre potraviny Tieto veci (antioxidanty články)

Dňa 25. júna 2014 bol kvapalný antioxidant WESTON705 od spoločnosti Addivant, Inc. Connecticutu schválený americkým Úradom pre potraviny a liečivá pre materiály prichádzajúce do styku s potravinami. Je k dispozícii v rade vreciek na občerstvenie, vrecká na vyhrievané jedlá a varené jedlá, viacvrstvové fólie a povlaky, kompozitné filmy, prvý raz označujú nový typ antioxidantov, ktoré sa začnú používať v materiáloch prichádzajúcich do styku s potravinami , Súčasne opäť otvorili materiály v kontakte s potravinami v antioxidačnom závoji. Takže aký je antioxidant v materiáloch v kontakte s potravinami? Aké sú klasifikácie antioxidantov? Aké sú špecifické riziká antioxidantov? Nasledujúca odpoveď vám povie jedna po druhej.

Čo je antioxidant?

Pri procese spracovania alebo výrobného procesu kontaktných materiálov s cieľom znížiť alebo zabrániť starnutiu degradácie polymérnych materiálov, zlepšiť tepelné vlastnosti materiálu, odolnosť voči svetlu, predĺžiť jeho životnosť, často pridávať všetky druhy antioxidantov.

Antioxidanty sú potravinárske prísady pri spracovaní potravinárskych prísad, pri aplikácii plastových výrobkov je extrémne rozsiahle. Čína je veľký výrobca plastových výrobkov a spotreby, použitie antioxidantov je obrovské, najmä s rozmanitosťou nových funkčných plastových materiálov vývoj a aplikácie, čo vedie k stále viac a viac rôznych výkonnosti antioxidantov objaví a byť pridaný k plastové výrobky.

Klasifikácia antioxidantov?

1. Bránené fenolické antioxidanty

Bránený fenolový antioxidant je hlavným antioxidantom plastových materiálov, podľa molekulárnej štruktúry je rozdelený na jednotlivé fenol, bisfenol, polyfenoly, dusíkaté heterocyklické polyfenoly a ďalšie odrody.

2. Fosfitový antioxidant

Fosfitové antioxidanty a antioxidanty obsahujúce síru sa používajú ako pomocné antioxidanty, rozkladateľné peroxidy, chelatačné kovy a Lewisove kyseliny a majú dobré synergické účinky s inými antioxidantmi a zároveň poskytujú tepelnú stabilitu plastom a stabilitu voči svetlu.

3. antioxidant obsahujúci síru

Domáca výroba antioxidantov obsahujúcich síru podľa molekulárnej štruktúry môže byť rozdelená na tioesterový antioxidant, tio bisfenolový antioxidant a tioéter fenolický antioxidant tri odrody. Domáce tioester antioxidant má štyri produkty: DLTDP, DSTDP, DMTDP, DTDTP.

4. Zlúčenina antioxidant

Rôzne typy primárnych a sekundárnych antioxidantov alebo rovnaký typ odlišnej molekulovej štruktúry antioxidačných, funkčných a aplikačných účinkov sú rôzne a majú svoje vlastné silné stránky. Zložený antioxidant sa skladá z dvoch alebo viacerých druhov antioxidantov rôznych typov alebo rôznych odrôd. Môže byť použitý v plastových materiáloch na dosiahnutie najlepšieho účinku proti tepelnému starnutiu s minimálnou dávkou a najnižšími nákladmi.